• Home
  • Folia Nanokompozytowa

Folia Nanokompozytowa

Folię Nanokompozytową wyróżnia przede wszystkim budowa struktury folii, a także jej szerokość i wytrzymałość. W 2020 r. jako firma produkcyjna uruchomiliśmy nową linię technologiczną, która umożliwia nam wykonanie wielowarstwowej folii z rdzeniem nanokompozytowym.

Czym się charakterzuje Folia Nanokompozytowa?

Folia NanokompozytowaFolie nanokompozytowe charakteryzują się lepszymi właściwościami mechanicznymi, takimi jak wytrzymałość na rozrywanie, elastyczność i odporność na przebicie, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe niż tradycyjne folie. Ponadto, dzięki nanomateriałom, które znajdują się w składzie folii, są one bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, tlen, światło i promieniowanie UV. Folie nanokompozytowe mogą być również stosowane w sytuacjach, które wymagają specjalnych właściwości folii takich jak: chęć opóźnienia palenia, właściwości antystatyczne lub antybakteryjne. Firma Kramer to producent  folii nanokompozytowej.

Jakie są zastosowania folii nanokompozytowych?

Zastosowania folii nanokompozytowych są bardzo szerokie i obejmują takie branże, jak przemysł spożywczy, farmaceutyczny, kosmetyczny, elektroniczny, a także opakowania przemysłowe i opakowania medyczne. Dzięki swoim właściwościom, folie nanokompozytowe umożliwiają przedłużenie trwałości produktów, poprawę ich jakości i bezpieczeństwa, a także zwiększenie wydajności procesów pakowania i magazynowania.